India Czajkowska

Absolwentka wydziału filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Muzycznej II stopnia w Łodzi. Łączy działalność kompozytorską i koncertową. Tworzy na składy kameralne jak i porusza się w eksperymentalnych przestrzeniach z użyciem elektroniki i sonorystyki, często z użyciem niekonwencjonalnie potraktowanego głosu.

Jednym z głównych obszarów jej działalności jest tworzenie muzyki filmowej i teatralnej. Współpracowała m.in z Piotrem Uklanskim (film Summer Love, 2006), ze znanym polskim dokumentalistą Andrzejem Titkowem (Na cętce źrenicy 2004, Czy masz już to? 2006). Napisała muzykę do sztuki praskiego dramaturga Pawła Kohouta (Cyjanek o piątej, reż. A. Titkow, Teatru TV), współpracowała z NRS Group (Poland’s New Jews, Sydney) i praskim teatrem Wytwórnia.

W latach 2002-2004 współtworzyła warszawską scenę muzyki improwizowanej prowadząc własny cykl koncertów Konstelacje (Jazzgot.PKiN) Wcześniej, w latach 90. XX w. koncertowała z swoim zespołem – Ness grając własne kompozycje, zaaranżowane na akustyczny skład. Powołała do życia zespół Cadyk, który wykonuje muzykę żydowską w nowych aranżacjach.

Jako improwizująca wokalistka nagrała płytę i koncertowała m.in z Ensemble Elektra z Nowego Jorku (formacja skrzypaczki Elektry Kurtis), Drum Freaks, gościnnie z zespołem Lux Occulta. Współpracuje z Tadeuszem Sudnikiem (live-electronics) oraz Markiem Chołoniewskim w elektronicznym składzie Hipnagog.