WOJCIECH BŁAŻEJCZYK

Kompozytor, gitarzysta, reżyser dźwięku, sound designer.

Komponuje muzykę współczesną, filmową, teatralną i ilustracyjną. Jego utwory były wykonywane na koncertach towarzyszących Warszawskiej Jesieni, festiwalach New Music Concerts (Toronto), Polish Modern:New Directions in Polish Music Since 1945 (Nowy Jork), Musica Moderna (Łódź), ComIn Festival (Warszawa), AudioArt (Warszawa) w Filharmonii Bałtyckiej, przez zespoły takie jak Filharmonia Kaliska, New Music Concerts Ensemble, Orkiestra i Chór Stowarzyszenia Mozart 2003, An_arche New Music Ensemble, Kwadrofonik, Unplugged Orchestra, Scontri Ensemble. Jest autorem muzyki do szeregu filmów dokumentalnych i krótkometrażowych oraz gry komputerowej Hard Reset. Napisał muzykę do wielu spektakli w teatrach lalek, współpracuje z wybitną reżyserką Ewą Piotrowską.

Na gitarze elektrycznej wykonuje muzykę improwizowaną, eksperymentalną, elektroakustyczną i współczesną, współtworzy zespoły Demer di (rock progresywny), Duoturborożec (eksperymentalny duet gitarowy), Sonofrenia (trio trąbka – fortepian – gitara elektryczna, muzyka improwizowana), Warsaw Contemporary Ensemble (muzyka współczesna), Niemy Movie (muzyka na żywo do filmów niemych).

Jako realizator dźwięku współpracuje z Warszawską Jesienią, nagrywa muzykę poważną i rozrywkową (współpraca ze studiem Winicjusza Chrósta) oraz muzykę filmową i teatralną, tworzy sound design do filmów i audiobooków.

Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dźwięku UMFC w klasie prof. Andrzeja Lupy, kompozycji na UMFC w klasie prof. Zygmunta Krauze oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.  Od 2010 jest asystentem na Wydziale Reżyserii Dźwięku  na UMFC, gdzie prowadzi autorskie zajęcia Sound design w ramach Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej oraz w Studio Muzyki Komputerowej na Wydziale Kompozycji. Od 2008 r. jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich. Uczestniczył w polsko-niemieckich warsztatach kompozytorów-instrumentalistów w Genshagen (Niemcy, 2011).