Ignaz Schick [DE] + Michal Brzezinski

Ignaz Schick, jeden z bardziej znanych niemieckich turntablistów, performer, twórca instalacji dźwiękowych, członek The International Turntable Orchestra of Echtzeitmusikstage 2010. Studiował w Monachium, od połowy lat 90. związany z berlińską sceną zwaną „Berlin Nouvelle Vague”. Znany jest także ze ścisłych kontaktów z europejską i światową sceną jazzu i muzyki improwizowanej. Występował z takimi artystami, jak Don Cherry czy Charlemaigne Palestine, Mwata Bowden, Sven-Åke Johansson, Phil Durant, czy polski  twórca muzyki elektronicznej Dawid Szczęśny.

Michał Brzeziński – teoretyk, artysta video, autor eksperymentalnych filmów prezentowanych w wielu polskich i światowych galeriach sztuki, zafascynowany antropologią i biologią, futurolog kulturoznawca. Korzenie jego działań artystycznych tkwią w subkulturach muzycznych oraz w sztuce wideo, której teorią zajmował się w latach 2000-2010. Kurator współpracujący z Muzeum Sztuki w Łodzi, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku, czy Bunkrem Sztuki w Krakowie.

Mój performance będzie próbą sprowokowania komunikacji miedzy kwiatem a mikroorganizmami i człowiekiem, którzy wejdą we wspólny układ improwizacji audiowizualnej. Komunikacja odbywa się czasie rzeczywistym z pomocą komputera, który przetwarza impulsy elektryczne, muzykę i obraz we wspólną, spójną kompozycję.

 

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=WVsptw6nmnI]