Zespół

KRZYSZTOF KNITTEL

kierownictwo artystyczne
Kompozytor, współtwórca takich formacji muzyki improwizowanej, jak KEW, Niezależne Studio Muzyki Elektroakustycznej, Pociąg Towarowy, European Improvisation Orchestra, Kawalerowie błotni. Od 1973 współpracował ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. Współtworzył festiwal Audio-Art, był dyrektorem Warszawskiej Jesieni, w 2006 utworzył festiwal Ad Libitum. Prezes Związku Kompozytorów Polskich (1999–2003) i Polskiej Rady Muzycznej (2005–2017), członek zarządu Europejskiej Rady Muzycznej (2014–2018), emerytowany profesor UMFC w Warszawie.

KUBA KRZEWIŃSKI

współpraca kuratorska
Kompozytor, kurator, mieszka w Łodzi i w Berlinie. Od 2014 roku współorganizuje festiwal Musica Privata w Łodzi, odpowiadając za programowanie muzyki współczesnej i sound artu. W 2018 został uznany przez culture.pl za jednego z 10 najbardziej obiecujących młodych kompozytorów młodego pokolenia w Polsce. W 2019 nakładem Bôłt Records ukazała się płyta DVD „Incorporate” z jego utworami kameralnymi.

ANTONI MICHNIK

współpraca kuratorska
doktor nauk humanistycznych (doktorat w IS PAN), historyk kultury, badacz sound studies, performer, kurator. Członek założyciel researchersko-performatywnej Grupy ETC. Od jesieni 2013 w redakcji magazynu „Glissando”. Publikował m.in. w „Dialogu”, „Kontekstach“, „Kulturze Popularnej”, „Kulturze Współczesnej”, „Kwartalniku Filmowym”, „Roczniku Historii Sztuki”, „Ruchu Muzycznym”, „Zeszytach Literackich”. Współredaktor książek Fluxus w trzech aktach. Narracje - estetyki - geografie Grupy ETC (Wyd. Krytyki Politycznej, 2014) oraz Poza Rejestrem. Rozmowy o muzyce i prawie autorskim (Fundacja Nowoczesna Polska, 2015). Od roku 2020 w zespole kuratorskim Festiwalu Ad Libitum.

TOMASZ GREGORCZYK

współpraca kuratorska
Dziennikarz muzyczny. W centrum jego zainteresowań znajduje się jazz i muzyka improwizowana. Prowadzi cykliczne audycje w Programie 2 Polskiego Radia („Czas na Jazz” i „Rozmowy improwizowane”), jego audycja „Improwizator” (we współpracy z Januszem Jabłońskim) została nominowana do nagrody Prix Italia w 2011 roku. Publikował m.in. w serwisach „Diapazon”, „Independent”, „Kultura Enter”, „Jazzarium” oraz w pismach „Glissando”, „TwójBlues”, „Jazz Forum”. Był stałym felietonistą poświęconego muzyce klasycznej miesięcznika „Muzyka w Mieście”.

JANUSZ JABŁOŃSKI

współpraca kuratorska
Dziennikarz muzyczny specjalizujący się w jazzie i muzyce improwizowanej, współautor (wraz z Tomaszem Gregorczykiem) wywiadu-rzeki z Mikołajem Trzaską „Wrzeszcz” (Wydawnictwo Literackie, 2020), a także kilkuset radiowych wywiadów z muzykami. Współtwórca audycji „Rozmowy improwizowane” w radiowej Dwójce, obecnej na antenie od 2008 roku. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Jazz Forum”, „Glissandzie” i „Ruchu Muzycznym”.

DAREK KOMOREK

koncepcja i realizacja graficzna
Grafik-projektant, specjalizuje się w grafice wydawniczej, projektowaniu plakatów, znaków graficznych, identyfikacji firm. Jest autorem prac dla licznych instytucji kultury i organizacji, m.in. Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Galerii Zachęta, Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Polskiej Rady Muzycznej, Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, Związku Kompozytorów Polskich. Tworzył projekty identyfikacji wizualnej Instytutów Polskich w Berlinie i Lipsku. Z festiwalem Ad Libitum związany od 2007 roku.

JOANNA GROTKOWSKA

koordynacja organizacyjna
Muzykolog, dziennikarka muzyczna, od 1990 roku organizatorka życia muzycznego sceny współczesnej (serie koncertów w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Światowe Dni Muzyki ISCM). Od 1993 roku pracuje w Programie 2 Polskiego Radia, a od 2013 jest delegatem Polskiego Radia na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów IMC. Publikowała w „Ruchu Muzycznym”, „Glissando” oraz wydawnictwach festiwali Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Rozdroże. Od 2007 dyrektor Fundacji Polskiej Rady Muzycznej, od 2018 członek zarządu Europejskiej Rady Muzycznej.

KINGA MAJEWSKA

produkcja
Od wielu lat związana z organizacją wydarzeń artystycznych – festiwalu Warsaw Summer Jazz Days oraz koncertów takich gwiazd jak Pat Metheny, Marcus Miller, Cassandra Wilson, Herbie Hancock, Leonard Cohen, Alicia Keys, Elton John, Paul McCartney, London Jazz Composers’ Orchestra i wielu innych.

ŁUKASZ BĄCZYŃSKI

marketing
Organizator festiwalu: 
Fundacja Polskiej Rady Muzycznej

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram